הפעל נגישות

פרידה וגירושין

פירוק מערכת יחסים זוגית הינו, מטבע הדברים, עניין כואב וקשה.

מעבר לקשיים הרגשיים הכרוכים בפרידה וגירושין, מתעורר הצורך להסדיר עניינים משפטיים שונים.

בפירוקה של כל מערכת יחסים זוגית, ארוכת ימים או קצרה, מתעורר הצורך להסדיר עניינים כגון חלוקת והפרדת הרכוש שנצבר במהלך החיים הזוגיים, מזונות אשה וילדים, משמורת הילדים וזמני השהות שלהם עם כל אחד מההורים, ועוד.

 

הדבר נכון בין אם מדובר היה במערכת יחסים במסגרת נישואין, ובין אם מדובר היה בזוגיות של ידועים בציבור.

את העניינים המשפטיים הכרוכים בפרידה ובגירושין ניתן להסדיר בהסכמה בין הצדדים, בהסכם המאושר כדין, או, בהעדר הסכמה כאמור, באמצעות פניה לערכאות המשפטיות וקבלת הכרעה שיפוטית במחלוקות.

לעיתים משבר ביחסי בני זוג המביא את הצדדים אל סף פרידה, עשוי להוליד נסיון לפיוס ולשלום בית. במקרים שכאלה, יש לשקול עריכת הסכם שלום בית, אשר יסדיר את העניינים המשפטיים בין הצדדים במהלך תקופת הנסיון, ולעיתים גם יקבע את ההסדרים הנחוצים למקרה שהנסיון ייכשל והצדדים ייפרדו.

 

בין אם העניינים המשפטיים הכרוכים בפירוק המערכת הזוגית מוסדרים בהסכמה בין הצדדים, ובין אם נדרשים הליכים משפטיים בין הצדדים לצורך כך, ליווי וייעוץ של עורך דין המתמחה בתחום הינו הכרחי, על מנת להבטיח לא רק כי כל צד מקבל את המגיע לו, אלא גם כי ההסדרים המשפטיים בין הצדדים סופיים ככל הניתן, ומאפשרים לכל אחד מהצדדים להתחיל את המשך חייו מבלי שהוא נושא כגיבנת את המחלוקות עם הצד השני.